05.07.2015 00:00 Вік: 1436043600

Свято Петра і Павла

Апостоли Петро і Павло особливо шануються як учні Ісуса Христа, які після смерті і воскресіння Христа почали проповідувати і поширювати вчення Євангелія по всьому світу.

Свято святих апостолів Петра і Павла (Feast of SS. Peter and Paul) спочатку було введене в Римі, єпископи якого за вченням Західної Церкви вважаються наступниками апостола Петра, а потім поширився і в інших християнських країнах.

Петро(первинне ім'я Симон) займався ловом риби і був покликаний Ісусом Христом в апостоли разом з братом Андрієм. Петро отримує призначення стати " основою" церкви Христа, йому вручаються ключі небесного царства. Згідно з вченням Римсько-католицької церкви, це наречення(і особливо слова про "ключі від Царства Небесного") вказує на те, що Петру була вручена реальна влада і юридичні повноваження, і що ці повноваження - внаслідок того, що церква існуватиме до кінця часів, - мають бути передані його наступникам. Петро був першим з апостолів, кому єпископи якого за вченням Західної Церкви вважаються наступниками апостола Петра, а потім поширився і в інших християнських країнах. Христос явився після свого воскресіння. Після смерті Христа Петро займався проповеднической діяльністю.

У Католицькій Церкві згідно з положенням Петра як "глави апостолів" і наступника Христа, існує вчення про примат Римського папи як єдиного глави церкви.

Павло(до хрещення Савл), перший з християнських письменників, чиї твори дійшли до нас, і найавторитетніша фігура в історії християнської думки. Його переконання зіграли величезну роль у формуванні християнства як самостійній релігії.

Павло народився в малоазійському місті Тарс у фарисейській сім'ї. Ревнитель єврейського закону, Савл жорстоко переслідував християн, вважаючи, що це шкідливе єретичне вчення. Побачивши дивовижне явлення Господп на шляху в Дамаск, Савл приймає хрещення і стає ревним проповідником християнства серед язичників. Павло шанується церквою як першопрестольний апостол. Церква приписує йому 14 послань, включених в Новий Заповіт.

Обидва апостоли прийняли мученицьку смерть за віру Христову в один день(67 рік н.е.) в Римі. Павло, як римський громадянин, "усічений мечем"(тобто обезголовлений), Петро розіпнутий. Оскільки він вважав, що негідний бути розіпнутим на хресті, як Спаситель, його, на власне прохання, розіпнули " стрімголов"(тобто вниз головою). Він був похований на Ватиканському пагорбі, і над місцем його поховання нині розташований головний вівтар собору святого Петра.

Православна церква вшановує апостолів Петра і Павла 12 липня.