02.06.2010 14:04 Вік: 1275476640

Відбулося засідання Наради представників християнських Церков

У конференц-залі Київської Митрополії на території Києво-Печерської Лаври 4 травня відбулося засідання Наради представників християнських Церков України. Зустріч проходила під головуванням секретаря Відділу зовнішньо-церковних зв’язків УПЦ протоієрея Миколи Данилевича за участі представників шістьох інших християнських Церков, повідомляє Інститут релігійної свободи.   Українську Православну Церкву Київського Патріархату, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, представляв єпископ Васильківський Євстратій.   Головною метою засідання було організація та формування порядку денного чергової зустрічі глав християнських Церков України, яку запланували провести у червні цього року.   Учасники засідання обмінялись думками щодо стану державно-церковних відносин в України. Зокрема проаналізували нещодавні результати голосування у Парламентській Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) відносно аморальних ініціатив.   Представники Церков відзначили при цьому пасивність Постійної делегації в ПАРЄ від Верховної Ради України, яка не взяла участь у розгляді питання про розширення прав одностатевих партнерств, незважаючи на чисельні прохання Церков виступити проти запропонованої резолюції.   Наприкінці зустрічі учасники Наради вирішили розвивати співпрацю з окремими міністерствами у гуманітарній та соціальній сфері. Присутні також підкреслили важливість організації міжнародного конгресу з протидії абортам в Україні за участі представників Церков, над чим наразі працює профільна Громадська рада при МОЗ України.