< Попередня стаття
30.04.2015 00:00 Вік: 1430341200

ПОХОРОН НОВОПРЕДСТАВЛЕНОГО СВЯЩЕНОПРОТОІЄРЕЯ ЙОСИФА ПАРАЩАКАА

26 квітня 2015 року на 87 році життя відійшов у вічність колишній клірик Дрогобицько-Самбірської єпархії священнопротоієрей Йосиф Паращак. Зупинилось серце вірного священнослужителя Святої Православної Церкви, ревного проповідника Слова Божого, колишнього духівника Самбірського благочиння, який понад півстоліття присвятив себе служінню Богу і Церкві.


У неділю 26 квітня у домі спочилого собором духовенства був відслужений парастас, який очолив Самбірський благочинний декан Микола Бухній.
Наступного дня 27 квітня о 11 годині на подвір’ї біля дому відбулось прощання з тілом спочилого отця Йосифа. У присутності духовенства, сім’ї та родини прощальне слово виголосив священик Михайло Бачинський, настоятель парафії сіл Сіде й Містковичі Самбірського благочиння, який розповів присутнім коротку біографію новопреставленого священнопротоієрея Йосифа Паращака. Після прощання тіло спочилого було перенесено до храму Святої Трійці м. Самбір де ввечері відслужено парастас.
У святому храмі тіло покійного перебувало цілу ніч, над яким безперестанно читалось Святе Євангеліє.
Наступного дня 28 квітня о 10 годині розпочалась Божествення Літургія з чином ієрейського похорону, яку очолив архиєпископ Дрогобицький і Самбірський Яків у співслужінні секретаря єпархії священика Андрія Безушка, Самбірського благочинного Миколая Бухнія та духовенства Київського Патріархату і УАПЦ.
Після літургії архиєпископ Яків звернувся зі словом до всіх присутніх, у якому тепло висловив щире співчуття сім’ї, рідним та близьким спочилого, особливо дружині Анні, з якою покійний прожив 58 років. У своєму слові владика розповів про нелегке священниче служіння отця Йосифа, яке він  непосильно ніс все своє життя.
Після прощання у храмі труну з тілом новопредставленого отця Йосифа тричі пронесли навколо храму.
Тіло покійного отця Йосифа на прохання родини поховано на місцевому кладовищі м. Самбора.
За час свого довгого пастирського служіння на ниві Христовій отець Йосиф Паращак проявив себе як вірний Богові і Церкві священнослужитель, ревний пастир, люблячий батько двох дітей, турботливий дідусь своїх онуків, лагідний наставник, мудрий духівник, хороший співрозмовник, добрий сусід, який старався допомогти всім, хто цього потребував. Всіляко старався внести свою лепту у розбудову Української Православної церкви Київського Патріархату, за що був нагороджений церковними нагородами.
                   Нехай же Господь наш Ісус Христос, Пастероначальник, що Воскрес із мертвих, упокоїть душу спочилого раба Божого, новопредставленого священнопротоієрея Йософа у Царстві Своїм, де немає ні хвороби,ні печалі,ні зітхання, а життя безкінечне.
                   Пам'ять його з роду в рід! Вічна йому пам'ять!
Коротка біографія отця Йосифа Паращака
Священнопротоієрей Йосиф Паращак народився 18 лютого 1929 року в с. Нагуєвичі Дрогобицького району Львівської області. Ще малим прислуговував у місцевій церкві, допомагав дякувати.
Одружився в 1957 році і в цьому ж році поступив на навчання до Волинської духовної семінарії, яку закінчив у 1961 році.
Після закінчення навчання був призначений настоятелем церкви с. Раково Старосамбірського району, де прослужив до 1964 року.
В цьому ж році призначений настоятелем церкви с. Стар’ява Старосамбірського району, де прослужив до 1969 року.
В цьому ж році був призначений священиком церкви Різдва Пресвятої Богородиці м. Самбір, одночасно духовно обслуговував парафію с. Ралівка.
У 1980 році призначається священиком церкви Святої Трійці м. Дрогобич, де прослужив 10 років.
У часи релігійного протистояння на Західній Україні в 90-х роках минулого століття, залишився вірним Святій Христовій Православній Церкві.
Останні парафії, на яких служив отець Йосиф, були села: Сприня (1990-2010 рр.) та Воля Блажівська (1992-2005 рр.) Самбірського району.
За ревне і віддане служіння Церкві Православній нагороджений найвищими священичими нагородами: митрою та правом носіння другого хреста з оздобами.
У лютому 2015 року за заслуги у відродженні Української Православної Церкви в Україні, за ревне багаторічне служіння в Дрогобицько-Самбірській єпархії був нагороджений орденом Покрова Пресвятої Богородиці.
26 квітня 2015 року у Неділю 3-тю після Пасхи, свв. жон-мироносиць, отець Йосиф Паращак відійшов у вічність.