23.06.2013 21:47 Вік: 1372013220

Храмове свято та ювілей – 20-та річниця служіння у церкві Христовій свящ. Миколая Юзича.

Як швидко минули два роки з того часу, як у храмі Святої Трійці м.Самбора відсвяткували перший великий празник - П'ятидесятницю (Зелені свята).

І ось настало вже третє храмове свято. Для парафіян храму Святої Трійці воно справді є  величним. На запрошення настоятеля храму о.Миколая  Юзича у Соборовій Службі взяли участь священнослужителі різних конфесій. А це :  отець-декан Іван Білик з Ст. Самбора, о. Степан Сороківський зі Львова, о. Павло (м. Львів), отець-декан УАПЦ Ігор Поливка, о. Степан Міживник ( с. Воютичі), о. Михаїл Бачинський (с. Сіде), о. Іван Білик, о. Ростислав Шеменда ( с. Владипіль), о. Андрій Кубай з м. Трускавець, о. Михаїл Бачинський та о. Любомир Григель УГКЦ.

У цьому році зі святкуванням Дня Святої Трійці співпала  і друга не менш  важлива подія у житті настоятеля храму о. Миколая – 20-та річниця  з початку пастирського служіння в Українській  Православній Церкві Київського Патріархату.

Свящ. Миколай народився  та навчався у м. Дрогобичі. Коли йому виповнився 1 рік, він залишився круглим сиротою. Батьків йому замінили дідусь - священник   Миколай Юзич, який був  настоятелем церкви Святої Трійці м. Дрогобича понад 40 років.

Потім закінчив Київську  Духовну Семінарію  та Академію.У 1993 р.  Микола Юзич був рукоположений Патріархом Філаретом в сан ієрея у Володимирівському кафедральному соборі м. Києва .

Священичий шлях   розпочався в 1993 році із служіння у Свято- Покровському  кафедральному соборі м.Львова.    Згодом у 1994 р. свящ. Миколая було призначено  секретарем Луцько-Волинської єпархії при митрополиті Іоані ( Боднарчуку). Деякий час  виконував  обов’язки  проректора Волинської Духовної Семінарії  та священнослужителя Луцького кафедрального собору Святої Трійці. У 1995 р. став  особистим секретарем Митрополита Дрогобицько-Самбірської Єпархії  Іоана ( Боднарчука) та священнослужителем Церкви Святителя Павла у м. Самборі.

На Самбірщині  настоятель  храму Святої Трійці о. Миколай Юзич є також  відомий, як засновник Благодійного фонду  Святої Трійці, який надає допомогу потребуючим вже понад 3 роки.

Мабуть, не злічити тих, за кого слав до Бога свої щирі молитви, кого морально підтримав у скрутну хвилину отець Миколай.

Церковний  комітет.